Do úvodného stretnutia jarnej časti sme vstúpili za podpory divákov s veľkým tlakom na súperovu bránu, pričom po góloch volala jedovka Kormana, dorážka Košúta, či zakončenie Kráľa. Následne sa osmelili aj hostia a takmer z bránkovej čiary vykopával Poluch. Pár minút pred polčasovou prestávkou sme sa ujali vedenia po krížnej strele Kormana, ktorej predchádzala individuálna akcia novej akvizície Matića. Po prestávke sa už hralo na jednu bránu a pridali sme dva góly, najprv po rohu Kormana hlavičkou Kráľ a potom prízemnou strelou kapitán Ešek.

TIPOS III. liga západ, 35. kolo

FKM NOVÉ ZÁMKY - MFK Topvar Topoľčany 3:0 (1:0)
Góly: 42´ DMITRIJ KORMAN, 52' VIKTOR KRÁĽ, 60' RÓBERT EŠEK
ŽK: Kráľ
Počet divákov: 425

ZOSTAVA: Dovičovič - Ešek, Poluch, Baksics, Petráš, Korman, Kráľ (83 min. Švajda), Lovska, Horáček, Fehérvári (75 min. Muchaya), Košút (26 min. Matić)

Attila CZUCZOR (tréner): "Zápas sme začali dosť nervózne, v prvom polčase sme mali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie. Paradoxne mohol ísť súper do vedenia, keď sme jeho šancu zachraňovali na bránkovej čiare. Vzápätí sa nám podarilo streliť prvý gól, čo nám dodalo ešte viac sebavedomia. Druhý polčas sme boli oveľa aktívnejší ako Topoľčany, ktoré mali v zostave 5 - 6 individualistov na dobrej kvalitatívnej úrovni. Po dosiahnutí druhého gólu, ktorý padol po výborne zahratej štandardnej situácii, z mužstva úplne opadla nervozita z povinnosti získať dôležité tri body a vo zvyšnom priebehu sme mali zápas pod absolútnou kontrolou."