Neľahkú cestu za záchranou sme odštartovali presvedčivým domácim víťazstvom nad Topoľčanmi v pomere 3:0. Po zápase mala dôvod na radosť a úsmev aj nová akvizícia FKM Dmitrij Korman. Odchovanec Nitry pôsobil na jeseň v treťoligovej Galante, za sebou má štácie v Seredi, či Zlatých Moravciach. po zápase s Topoľčanmi poskytol rozhovor pre Nitrianske noviny.  

Víťazstvo 3:0 a gól. Takto si predstavuje hráč svoj prvý súťažný zápas na novom pôsobisku ?

„Asi áno, ale najdôležitejšie je, že sme v prvom zápase jari dokázali zvíťaziť a to presvedčivo, čo nám môže dodať síl a sebavedomia do ďalších ťažkých duelov Samozrejme je to veľmi dobrý pocit prispieť k víťazstvu svojho nového mužstva gólom (i keď Dimov gól bol nakoniec uvedený v zápise o stretnutí ako vlastný, záložník FKM má však na ňom leví podiel poz. autora)). Bol to prvým zápas, avšak myslím si, že aj po hernej stránke to bolo z našej strany celkom dobré. Máme sa čo ešte samozrejme zlepšovať, ale som presvedčený, že sa aj budeme.“

Bolo Ťa dnes plné ihrisko, najmä medzihra mala Tvoj rukopis. Mal by si sa v Nových Zámkoch zhostiť úlohy akéhosi dirigenta hry ?

„V podstate áno, avšak je treba povedať, že s hráčmi v stredovej formácii sme si sadli. Či už ide i Miloša Feherváriho, alebo Patrika Horáčka rozumieme si a tá povestná chémia by zdá sa mohla medzi nami fungovať.“

Máte za sebou prvý krôčik na ďalekej a namáhavej ceste za záchranou ? Ako sa Ti pozdáva za ten krátky čas súčasné mužstvo FKM ?

"Toto mužstvo je podľa mňa typologicky veľmi dobre poskladané. Možno v ňom badať harmóniu všetkých formácií, čo naznačil aj dnešný zápas. Nálada je ako v šatni tak na ihrisku veľmi dobrá, čo znásobí aj to dnešné naše víťazstvo. Tešíme sa už na ďalšie zápasy a dúfame, že nás v nich príde povzbudiť čo najviac fanúšikov."

korman

0
0
0
s2smodern