V 23. kole najvyššej regionálnej súťaže vycestovalo naše prvé mužstvom za svojim súperom do Bánoviec nad Bebravou, kde nastúpilo proti tamojšiemu FC Horses. Nelichotivé tabuľkové postavenie v kombinácii s dvoma predošlými domácimi remízami nám velilo vyhrať. Túto misiu sme úspešne zvládli a domov priniesli dôležité tri body.

TIPOS III. liga západ - 23. kolo, 01.04.2017 o 15.30 hod.

FC Horses Bánovce n./Bebr. - FKM NOVÉ ZÁMKY 1:3 (0:1)

góly: 53. Mrocek /11m/ - 27. Matić, 64. Kráľ, 70. Horáček

Zostava: Dovičovič - Ešek, Baksics, Horáček, Petráš, Korman, Lovska, Matić (88. Fehérvári), Gulyás (72. Švajda), Muchaya (84. Letko), Kráľ

Vyjadrenie trénera Petra Léranta:

"Úvod zápasu bol v znamení viacerých nepresností na oboch stranách.Postupne sme sa ukľudnili a začali dobre kombinovať. Paradoxne sme v tom čase po chybe v obrane mohli pykať,ale podržal nás Dovičovič. Ten moment nám pomohol do ďalšieho priebehu. Koncentrácia sa zvýšila, pridali sme aj futbalovú kvalitu a kontrolovali priebeh hry. Gólovo sme najprv pohrozili Matićom po rohu, keď jeho hlavičke chýbali centimetre a Kráľovom peknom uvoľnení v pokutovom území lopta skončila na pravej žrdi. Zaslúženého vedenia sme sa dočkali po ukážkovom prieniku a finálnej prihrávke Kormana, keď sa krásnym volejom presadil Matić. Krátko nato mohlo byť 0:2, Matić sa presadil cez obrancu v pokutovom území, ale brankár strelu z uhla bravúrne vyrazil. Prvý polčas sa gólovo mohol presadiť ešte aj dobre hrajúci Muchaya. Nástup do druhého polčasu sme nezvládli dobre. Nepodržali sme loptu a súper vycítil šancu. V obrannej fáze sme neskoro zachytili prenesenie hry, spravili faul v situácii jeden na jedného v pokutovom území a vďaka premenenej penalte bolo 1:1. Vhodne sme však reagovali, chalani ukázali mentálnu silu a onedlho sa po dravom prieniku Gulyása hlavou presadil Kráľ. Gólovo sme sa mohli presadiť aj po rýchlom útoku Muchayu a Lovsku. Definitívne ukľudnenie nám priniesol gól po štandartnej situácii Kormana, keď na odrazenú strelu od múru pohotovo reagoval výborne hrajúci Horáček. Celkovo s výkonom a výsledkom prevláda spokojnosť. Zápas nám ukázal veľa pozitív, ale mali sme aj fázy hry na ktorých musíme ešte pracovať. Verím,že psychicky nám toto víťazstvo pomôže a potvrdíme ho už najbližšie doma s Veľkým Mederom.