Po víťazstve v Bánovciach nad Bebravou na nás čakal ďalší dôležitý zápas. Na domácej pôde sme privítali súpera z Veľkého Medera. Ďôležitosti duelu ešte pridával fakt, že hostia boli pred nami v tabuľke o šesť bodov. Naši chlapci však nič nenechali na náhodu a v dresoch "a lá biely balet" zvíťazili o dva góly. Síce len o skóre, ale po 180 dňoch dávame zbohom predposlednému miestu v tabuľke a veríme, že definitívne začíname stúpať nahor. Čo sa týka ďalších štatistických ukazovateľov, za úvodných päť jarných kôl sme nadobudli rovnaký bodový zisk (11 bodov) ako predošlé mužstvo získalo za celú jesennú časť.

TIPOS III. liga západ, 24. kolo, 08.04.2017 o 15.30 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - MŠK - Thermál Veľký Meder 3:1 (1:0)

góly: 7., 61. Muchaya, 76. Orémusz

Zostava: Dovičovič - Ešek, Baksics, Horáček, Poluch, Petráš, Korman (74. Švajda), Lovska, Matić (68. Orémusz), Muchaya (79. Gulyás), Kráľ

ŽK: Dovičovič, Horáček

Počet divákov: 340

Tréner Peter LÉRANT: "Lepší úvod do zápasu sme ani mať nemohli.Využili sme zaváhanie súpera po rohovom kope,keď Ešek vyhral hlavičkový súboj a po Matićovej prihrávke Muchaya pohotovo z päťky otvoril skóre.Krátko nato Korman nevyužil sľubnú príležitosť a zle trafil loptu z voleja.Zvýšiť náskok sme mohli po niekoľkých dobrých akciách v krídelných priestoroch,ale chýbala nám rozvaha vo finálnej fáze.Súper pohrozil po našej chybe,keď sme podbehli 50 metrovú krížnu prihrávku,našťastie na prízemný center súperovi útočníci gólovo nereagovali. Nepochopitelne sme zase znervózneli,neskoro sme dostupovali hráčov a mali sme fázy, keď to nebolo dobré.Ešte pred prestávkou sme mohli 3 krát ohroziť branu súpera,ale prihrávkam na volných hráčov chýbala presnosť. Do druhého polčasu sme spravili zmeny na pozíciach a úlohách hráčov. Na 2:0 sme zvýšili po prenesení hry na Muchayu,ktorý si technicky prehodil loptu ponad stopéra a potom krásne preloboval aj brankára.Hneď nato sme však pykali za dekoncentráciu,keď náš brankár nevyhodnotil dobre situáciu a neskorým výbehom do rohu pokutového územia spravil faul. Penaltu súper na 2:1 bezpečne premenil.Toto mužstvo však opäť ukázalo charakter,keď po peknej kolmej prihrávke Švajdu uzavrel skóre zápasu Orémusz.Teší ma,že sa presadili aj striedajúci hráči.Tímový duch funguje a teraz sa chalani presvedčili,že všetci hráči mužstva sú rovnako dôležití. Sme na dobrej ceste a môžeme sa kľudnejšie pripraviť na lídra z Komárna !"