Na veľkonočnú sobotu k nám zavítal súper z kategórie najťažších, a to líder súťaže KFC Komárno. Postavenie v tabuľke a priepastný bodový rozdiel ho jednoznačne pasovali do pozície favorita tohto zápasu. Opak však bol pravdou. Počas celého priebehu sme boli dominantnejší a tak sa nám jeden bod môže máliť. Súper podriadil svoju defenzívnu taktiku jednoznačnému cieľu - neprehrať, čo sa mu napokon aj podarilo. Pozitívnym zistením však je, že takýmito výkonmi môžeme konkurovať ktorémukoľvek tímu z popredných priečok. Ďalšou poctivou prácou má naše mužstvo obrovský potenciál posúvať sa v tabuľke smerom nahor. Veľké poďakovanie patrí aj fanúšikom, ktorý tomuto derby dodali pravú futbalovú atmosféru.

TIPOS III. liga západ, 25. kolo, 15.04.2017 o 16.00 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - KFC Komárno 1:1 (1:0)

góly: 32. Muchaya - 63. Militosyan

Zostava: Dovičovič - Ešek, Baksics, Poluch, Petráš, Korman, Lovska, Matić, Muchaya (90. Gulyás), Kráľ, Švajda (68. Orémusz)

Tréner: Peter Lérant

Počet divákov: 670

Vyjadrenie trénera Petra Léranta: "Z bodového hladiska prevláda sklamanie, lebo sme stratili 2 body,ktoré sme si po dobrom výkone určite zaslúžili. Herne aj takticky sme odohrali najlepší zápas. Proti lídrovi súťaže sme boli futbalovejší, agresívnejší ,vytvorili sme si tlak a viac gólových situácii. Futbal sa však hrá na góly a my sme dali len jeden, keď Muchaya po ideálnej kolmej prihrávke využil svoju rýchlosť a po nájazde na brankára otvoril skóre. Mrzí ma, že súper vyrovnal po individuálnej chybe v obrane, čo nás stálo body.Prakticky celý zápas nás líder z vypracovanej akcie neohrozil, mohli sme však inkasovať po ďalšej chybe, keď zlyhala komunikácia a loptu sme prenechali súperovmu útočníkovi. Dovičovič nás však podržal. Títo chalani urobili veľký progres a keď odstránime individuálne chyby po dekoncentrácii, určite sa záchrana súťaže podarí."