V nedeľu vycestovali naši muži za ďalším majstrovský zápas do neďalekej Galanty. Úroveň stretnutia najvyššej regionálnej súťaže zdegradovala skutočnosť, že domácim bolo bez opodstatnených dôvodov (napriek štandardným klimatickým podmienkam a normálnemu stavu trávnatej plochy) umožnené určiť si ako miesto odohrania stretnutia nekvalitnú hraciu plochu s umelým trávnatým povrchom, ktorá už má svoje najlepšie roky za sebou...Tým pádom trpela kvalita hry, trpeli hráči a o stojacich divákoch za sieťovou bariérou ani nehovoriac. Našťastie to máme za sebou, domácim kalkulácie nevyšli a my si odvážame bod za remízu.

TIPOS III. liga západ, 26. kolo, 23.04.2017 o 16.00 hod.

FC Slovan Galanta - FKM NOVÉ ZÁMKY 0:0 (0:0)

Zostava: Dovičovič - Ešek, Baksics, Poluch, Petráš (75. Letko), Korman, Lovska, Horáček, Matić (55. Švajda), Muchaya, Kráľ (48. Orémusz)

ŽK: Lovska, Horáček

Vyjadrenie trénera Petra LÉRANTA: "Futbal sa robí pre ľudí, preto mi je v prvom rade ľúto, že tento zápas sa odohral na malom nekvalitnom ihrisku s umelou trávou bez tribúny a nevhodnými podmienkami pre obecenstvo. Sklamanie umocňuje ešte fakt, že hlavné ihrisko bolo vo vynikajúcom stave, kde by bolo radosťou hrať. V prvom polčase sme mali problém s vysokým, agresívnym pressingom domácich, ktorí naplno využívali svoje fyzické prednosti a výhody malého ihriska. Bol to súboj na súboji, pekných kombinácii minimum, zato štandartných situácii o to viac. Nám chýbal väčší dôraz a mohli sme 2 krát pykať, avšak nás podržal brankár Dovičovič. Po prestávke sa to už zlepšilo, bolo to herne lepšie, zvýšili sme agresivitu. Mali sme aj dobré gólové príležitosti,ale nevyužili sme ich. Aj domáci si však vytvorili niekoľko gólových šancí, ale Dovičovič dnes čaroval. S bodom musíme byť vzhľadom na negatívne okolnosti spokojní. Mrzia ma zranenia Kráľa a Matića spôsobené nekvalitným terénom a neprimeranou agresivitou súpera. Chalani však opäť ukázali charakter a odmakali to. Petráš hral nedoliečený, pretože chcel napomôcť dosiahnutiu nášho cieľu. To sú príklady, ktoré posúvajú tento kolektív vpred. Teraz musíme dobre zregenerovať. Tvrdý terén zanechal na hráčoch nepríjemné stopy, ale nás čaká v sobotu ďalšia výzva - výhra nad Prievidzou !!!"