V sobotu 29. apríla sa náš prvý tím predstavil na domácej pôde proti súperovi z Prievidze, ktorý z posledných dvoch duelov získal plný bodový zisk. Naši chlapci však nenechali nič na náhodu a už do polčasu sme viedli rozdielom triedy. V druhom polčase sme pokračovali v nastúpenom trende, pridali ďalšie dva góly a niekoľko ďalších príležitostí zostalo nevyužitých. Diváci si v tomto dueli prišli na svoje a futbal musel všetkým skutočne chutiť. O týždeň v sobotu cestujeme do Dubnice n./Váhom, ktorá rovnako ako my na jar ešte neprehrala.

Vyjadrenie trénera Petra LÉRANTA: "Prievidza vyhrala minulý zápas 5:0 s Veľkým Mederom, o to zodpovednejšie sme pristúpili k nášmu vzájomnému duelu. Chalani sa dnes presvedčili, aká dôležitá je analýza a zodpovedná príprava na súpera. Dokázali sme eliminovať ofenzívnu silu súpera agresivitou a tesným bránením. Chceli sme hrať od začiatku aktívne, nátlakovo, a tak nútiť súpera k chybám. To sa nám aj podarilo, keď sa Muchaya presadil svojou dravosťou a naservíroval loptu Švajdovi do gólovej pozície. Krátko nato Lovska pekne uvolnil opäť Švajdu a ten si lobom vychutnal brankára. Lepší úvod sme si ani nemohli želať. Ešte pred pestávkou sa potvrdilo,aké dôležité je dobre zahrať štandartnú situáciu, keď si na Kormanov prudký center ideálne nabehol Horáček. Druhý polčas sa po peknej kolmici presadil Matić a z penalty aj Košút, ktorý nastúpil po dlhej pauze zavinenej zranením. Teší ma, že sme si okrem gólov vypracovali veľa ďalších šancí a ľudia sa mohli baviť futbalom. Zápas sme opäť odohrali bez inkasovaného gólu, čo je veľmi dôležité. Odlepili sme sa od tabuľkového dna, a to nám psychicky pomôže. Lebo aj napriek pohodlnému náskoku sme často nemali na kopačkách potrebný kľud a boli stuácie, ktoré sme mohli riešiť kvalitnejšie. Teraz si treba užiť víťazstvo,chalanov pochváliť za výkon, nasadenie a od pondelka sa sústrediť už len na Dubnicu."

TIPOS III. liga západ, 27. kolo, 29.04.2017 o 16.00 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - FC Baník HN Prievidza & Handlová 5:0 (3:0)

góly: 4., 12. Švajda; 36. Horáček, 72. Matić, 84. Košút (11m)

Zostava: Dovičovič - Ešek (K), Baksics, Poluch, Petráš, Korman, Lovska, Horáček (79. Gulyás), Matić, Muchaya (82. Košút), Švajda (67. Orémusz)

Tréner: Peter Lérant