V nedeľu začal slávnostný futbalový deň odhalením pamätnej tabule Ladislava Gancznera za prítomnosti prezidenta SFZ p. Jána Kováčika a ďalších vzácnych hostí. Po tejto udalosti nasledoval duel proti Nemšovej. Jednoznačne najkvalitnejší súper proti akému sme v jarnej časti nastúpili, posilnený o niekoľko hráčov prvoligového AS Trenčín. Gólové sólo Matića potešilo každého novozámockého fanúšika. Disciplinovanou hrou sme víťazstvo udržali až do konca stretnutia a opäť sa posunuli v tabuľke smerom nahor. Budúcu nedeľu pocestujeme k druhému tímu tabuľky do Lednických Rovní.

TIPOS III. liga západ, 29. kolo, 14.05.2017 o 16.30 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - FKS Nemšová 1:0 (1:0)
gól: 28. Matić

Zostava: Juhás - Ešek, Baksics (60. Orémusz), Poluch, Petráš (80. Letko), Korman, Lovska, Horáček, Muchaya (72. Gulyás), Matić, Švajda

Tréner Peter LÉRANT: "V doposiaľ najnáročnejšom zápase jarnej časti sme zvíťazili proti herne najkvalitnejšiemu súperovi s niekoľkými výbornými individualitami z ligového kádra Trenčína. Chalani ukázali veľké športové srdce v spojitosti s prezentovaním značného výkonnostného progresu. Z hľadiska taktiky sme odohrali veľmi dobrý zápas, čoho dôkazom je fakt, že tak herne silný tím nám nedokázal streliť gól. Vo vyrovnanom zápase sme v prvom polčase mali niekoľko dobrých situácii na strelenie gólu. Chýbala nám však presnosť, prípadne súper strely zblokoval. Rozhodujúci gólový moment zápasu prišiel po polhodine hry, keď Matić premenil svoj krásny individuálny prienik. Aj v druhom polčase sme si vytvorili dobré gólové príležitosti. Muchaya z piatich metrov hlavičkoval do rúk brankára, Švajda pálil tesne nad bránu a Gulyás z blízka nezasunul vyrazenú strelu Kormana. Súper hrýzol do samého záveru cez šikovné krídla, ale našťastie sme to v defenzíve za každým zvládli. Konečne sme v situácii, že to už máme vo vlastných rukách, čo je odmena za tvrdú prácu všetkých ľudí v klube. Najdôležitejšie je teraz dobre zregenerovať, nelietať v oblakoch. Zostávajúci mesiac musí každý urobiť svoju prácu na maximum."