Poznáte to určite aj vy. Už už ste blízku k vytúženému cieľu a napokon to z nejakých záhadných dôvodov nevyjde...Nášmu prvému mužstvu sa to stalo včera v Lednickýych Rovniach. U aktuálne druhého mužstva súťaže sme siahali na tri body. Napokon máme jeden. Azda až čas ukáže, že veľmi cenný. Viedli sme od 15. minúty po góle Švajdu, prezentovali sa disciplinovanou hrou. Domáci vyrovnali po skrumáži v 90. minúte. Zápas ovplyvnila veľká nespravodlivosť v podobe nesprávneho vylúčenia brankára Juhása po neexistujúcom a vymyslenom hraní rukou. Chlapci však ukázali bojovnosť a statočné novozámocké srdce. Pred nami je ďalšia veľká výzva - v stredu poraziť rezervu prvoligového DAC Dunajská Streda. FKM DO TOHO !!!

TIPOS III. liga západ, 30. kolo, 21.05.2017 o 17.00 hod.

ŠK LR Crystal L. Rovne - FKM NOVÉ ZÁMKY 1:1 (0:1)

gól: 16. Švajda

ŽK: 51. Horáček
ČK: 62. Juhás

Zostava: Juhás - Ešek, Petráš, Horáček, Poluch, Korman, Lovska, Muchaya (84. Orémusz), Gulyás (88. Kráľ), Matić, Švajda (64. Dovičovič)

Tréner Peter LÉRANT: "Teraz prevláda sklamanie, lebo remizovať u druhého mužstva tabuľky našim vlastným gólom z 90 minúty je frustrujúce. Nezaslúžili sme si takýto koniec zápasu, lebo sme boli lepším mužstvom. Záverečnú polhodinu sme dokonca hrali bez vylúčeného brankára Juhása, ktorý nohou čisto odkopával loptu pred útočníkom, ale len rozhodca tam videl úmyselné hranie rukou. Aj video nám dalo za pravdu, body nám to však nevráti. Dúfam,že Juhás sa vyhne trestu a bude môcť chytať. Prvý polčas sme herne súpera prevýšili, pustili sme ho len k jednej strele z 20 metrov, ale Juhász nás podržal. My sme išli do vedenia gólom Švajdu po peknej kombinácii Petráša a Matića. Ďalší gól mohol prísť po prihrávke Muchayu, ale Švajda sám pred bránou hlavičkoval nepresne. Gulyás mohol skórovať po úniku na pravom krídle. Druhý polčas sme takticky čakali na našu šancu, súpera sme do ničoho nepúšťali. Potom však prišiel spomínaný skrat rozhodcu a po vylúčení sme sa museli brániť. Súper bol naďalej bez šancí, paradoxne sme po úniku Gulyása mohli skórovať my. V záverečnej minúte prišiel náš nešťastný teč po prízemnom centri a bolo vyrovnané. Chalanom treba zagratulovať za výkon a obetavosť, bohužiaľ futbalový život nie je vždy spravodlivý. Náplasťou a odmenou za prácu na treningoch však môžu byť ich stále lepšie výkony v zápasoch. Dúfam,že to vidia aj fanúšikovia a prídu nás podporiť už túto stredu proti rezerve prvoligového DAC."