Nie v práve najvhodnejšiu chvíľu si naši hráči vybrali právo na slabší deň. Po nemastnom - neslanom výkone podľahli mladým puškám z Dunajskej Stredy. Niet však času plakať nad rozliatym mliekom, treba zdvihnúť hore hlavy a skoncentrovať sa na sobotný domáci duel proti Gabčíkovu. Tam už nebude priestor na ďalšie zaváhanie...

TIPOS III. liga západ, 37. kolo, 24.05.2017 o 17.00 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - FC DAC 1904 D. Streda "B" 1:3 (0:2)
gól: 88. Ešek

ŽK: Lovska

Zostava: Juhás - Ešek, Petráš, Poluch (81. Baksics), Horáček, Korman, Gulyás (35. Orémusz), Lovska, Muchaya (71. Kráľ), Matić, Švajda

Počet divákov: 405

Tréner Peter LÉRANT: "Dnes sme dostali lekciu z moderného, rýchleho, priamočiareho a hlavne agresívneho poňatia futbalu.  V doterajších zápasoch nás zdobila a viedla k úspechom hlavne bojovnosť a obetavosť, teraz si viacerí hráči mysleli, že víťazstvo príde samé. Vedeli sme a pripravovali sme sa na to,že súper má rýchly prechod do útoku.Napriek tomu sme sa 3 krát inkasovali práve po rýchlom útoku. Druhý polčas sme súpera viackrát zatlačili a ohrozili, ale brankár mal svoj deň. Urazili sme šťastie svojim prístupom a mal som dojem, že gól nedáme ani keby sa hralo do rána. Celkovo sme pôsobili unaveným dojmom. Viditeľne bol súper živší, mali o deň viac oddychu medzi zápasmi. V nedeľnom zápase proti L. Rovniam  sme záverečnú pol hodinu hrali o desiatich, potom nasledovala dlhá cesta domov, takže aj tieto faktory sa podpísali pod náš výkon. Napriek tomu si myslím a treba chlapsky uznať, že sme to mohli a mali zvládnuť, ak by všetci hrali na hranici svojich možností. Musíme sa poučiť, zase sa vrátiť nohami na zem a tvrdo pracovať na ihrisku. Už v sobotu nás čaká ďalšia výzva, privítame Gabčíkovo. Chceme odčiniť toto nečakané zaváhanie."