V netradičnom čase, v sobotu predpoludním, sme na našom štadióne privítali mužstvo Gabčíkova. Opäť sme si vrátili sebavedomie a prezentovali sa dominantným výkonom. Zápas s bohatou gólovou nádielkou v sieti súpera. Pred nami sú posledné štyri majstrovské duely. Máme opodstatnený dôvod veriť si, že boj o záchranu ligy pre našich fanúšikov a klub úspešne zvládneme. Náš tím má kvalitu. Chalani sú odhodlaní bojovať na hranici svojich možností. Tieto faktory musia a budú zárukou ÚSPECHU.

TIPOS III. liga západ, 27.05.2017 o 10.30 hod., 31. kolo

FKM NOVÉ ZÁMKY - ŠK 1923 Gabčíkovo 5:0 (3:0)
góly: 6. Matić; 30, 61 Švajda; 74. Kráľ, 78. Muchaya

Zostava: Juhás - Ešek, Petráš, Poluch (69. Letko), Baksics, Horáček, Korman, Matić (62. Gulyás), Muchaya, Kráľ, Švajda (77. Košút)

Počet divákov: 416

Tréner Peter LÉRANT: "Dnes to bolo z hľadiska prístupu, bojovnosti a tímovisti znovu to mužstvo, ktoré chceme vidieť čo najčastejšie. Už na piatkovom rannom predzápasovom tréningu bolo cítiť veľké odhodlanie. Chalani to dokázali preniesť aj do zápasu. Za šesť dní sme odohrali tretí náročný zápas, chvalabohu víťazný. Pomohol nám rýchly gól. Výsledok znie jednoznačne, ale bol to tuhý boj o každú loptu. Ukázali sme kvalitu a rýchlosť v ofenzívnej fáze. Okrem 5 gólov sme si vypracovali ešte minimálne toľko isto čistých šancí. Takto sa hrá futbal a je jedno, či o majstra alebo záchranu. Ešek hral so zlomenou rukou, Korman odohral vyše hodinu s roztrhnutou perou a až po zápase išiel na chirurgický zákrok. Tieto pozitívne príklady prístupu dodávajú kolektívu silu. Teraz však už začína príprava na Púchov, odkiaľ sa nechceme vrátiť s prázdnymi rukami."