S imperatívom pokusu o prekvapenie sme v sobotu vycestovali k poprednému mužstvu ligy do Púchova. Domáci ešte tuho bojujú o druhé miesto v tabuľke. Avšak kto nevidel, neuverí...V prvom polčase sme boli lepším a nebezpečnejším mužstvom, domácich sme prakticky k ničomu nepustili. Diváci sa čudovali ako môže byť ich tím na bronzovom stupienku a my bojujeme o záchranu. Na ihrisku to nevyzeralo, že by hral tretí proti pätnástemu, ale naopak. Súper hral zakríknuto a s veľkým rešpektom. My sme však na nesprávnom mieste ukázali "veľké srdce" a zdvihli ich na nohy. V druhom polčase sme po individuálnych chybách a strate tímového ducha dostali lekciu z efektivity. Facka, ktorá zaštípala, nesmie zanechať výraznejšie stopy. Teraz sa musíme otriasť z nepríjemnej skúsenosti. Bojovali sme celú jar. Z beznádejnej situácie sme sa dopracovali na popredných miestach jarnej tabuľky do cieľovej rovinky. Bola by veľká škoda nezvládnuť záverečný špurt v podobe posledných troch kôl. Misia záchrany tretej ligy pre Nové Zámky vrcholí. Chceme byť úspešní...Naši chlapci to majú vo svojich nohách a hlavách...

Duel by mal úplne iný priebeh, ak by v 36 minúte po perfektnom úniku Muchayu po pravej strane využil jeho milimetrovú prihrávku na nohu Kráľ, ktorý však trafil iba brvno odkrytej súperovej brány. Celý prvý polčas sme domácich nepustili prakticky do jedinej vážnejšej šanci, mali sme prevahu v držaní lopty. Do kabín sa po prvom polčase išlo za bezgólového stavu. Úvod druhého dejstva pripomínal zlý sen. Naši chlapci ako keby ešte boli duchom v šatni a rozmýšlali nad nepremenenou šancou. Neuplynula ani minúta a po nezvládnutých súbojoch v stredovej defenzívnej časti sme prvýkrát inkasovali. Následne sme si opäť vypracovali dobrú šancu, ale Kráľova nebezpečná jedovka z ľavej strany tesne minula bránu. Druhý gól po zbytočnej strate lopty na súperovej polovici a súperov zásah z priameho kopu dokonal nepríjemnú lekciu z efektivity.

TIPOS III. liga ZsFZ, 31. kolo, 03.06.2017 o 17.00 hod.

MŠK Púchov - FKM NOVÉ ZÁMKY 3:0 (0:0)

ŽK: Horáček, Petráš

Zostava: Juhás - Ešek, Petráš, Baksics, Horáček, Korman, Lovska, Muchaya (82. Letko), Kráľ (57. Gulyás), Matić, Švajda (70. Orémusz)

Tréner Peter LÉRANT: "Bohužial dnes sme ako mužstvo ukázali dve tváre. Prvý polčas sme hrali takticky dobre, boli sme kompaktní a súpera sme do ničoho nepustili. Dokonca sme mali dobré šance na skórovanie, ale po peknom Muchayovom prieniku trafil Kráľ z 3 metrov len brvno prázdnej bránky. Krátko nato zase po spätnej prihrávke z 10 metrov netrafil loptu ideálne a strela minula bránu. Druhý polčas bol ako v zlom sne. Súper rozohral, hneď nakopol loptu pred naše pokutové územie a naši stopéri podcenili situáciu. Prehrali sme hlavičkový súboj, nechali si zabehnúť útočníka na predĺženú loptu a bolo 1:0 pre domácich. Potom sme sa snažili vyrovnať, tlačili sme sa pred bránu, mali sme sľubné fázy, ale súper zase gólovo udrel po rýchlom útoku. To nás viditeľne psychicky zlomilo. Toho dôkazom je aj tretí gól z priameho kopu, keď nevýrazná strela prešla cez cez náš rozostavený múr. Samozrejme prehra veľmi mrzí, ale ešte viac ma nemilo prekvapili reakcie niektorých hráčov v krízových situáciach. Dnes nám zlyhala tímovosť, a to bolo rozhodujúce. V stredu nás v Šali čaká dôležitý zápas a dúfam, že chalani zaberú tak, ako to už v ťažkých situáciách niekoľkokrát dokázali."