Zápas s prívlastkom šesťbodový. Presne takto sa dá označiť stredajší duel proti Šali. Každý jeden náš hráč, ktorý nastúpil na ihrisko, bojoval ako lev. S veľkou hrdosťou sme sledovali ich výkony. Ďalšou veľkou vecou bola podpora divákov v hľadisku. Miestami naskakovali zimomriavky z atmosféry. Po dlhých rokoch znelo aj na štadióne súpera "Zámky do toho !!!" Najbližšia nedeľa doma proti Beluši bude opäť veľmi dôležitá. V prípade víťazstva budeme môcť vyhlásiť - misia splnená. Takáto vyčerpávajúca jar, ale musí byť mementom pre všetkých zainteresovaných. Nikdy viac nemôžeme dopustiť, aby sme sa dostali tak blízko k futbalovej priepasti...Už budúca sezóna však bude o iných cieľoch...

TIPOS III. liga západ, 38. kolo, 07.06.2017 o 17.00 hod.

FK Slovan Duslo Šaľa - FKM NOVÉ ZÁMKY 0:1 (0:1)

gól: 30. Švajda

ŽK: Korman, Baksics

ČK: Korman

Zostava: Juhás - Poluch, Ešek, Korman, Petráš, Kráľ (55. Orémusz), Lovska, Matić, Horáček, Muchaya (76. Gulyás), Švajda (59. Baksics)

Tréner Peter LÉRANT: "V existenčnom šesťbodovom zápase sme vydreli dôležité víťazstvo. Som spokojný ako chalani dokázali oäpť siahnuť na dno svojich síl, a to v psychicky tak náročnom dueli. Vyhrať napriek polhodinovej záverečnej presilovke súpera sme dokázali aj vďaka neustálej podpory našich skvelých fanúšikov, začo im patrí naše veľké ĎAKUJEM. Prvý polčas sme kontrolovali hru, kombinovali sme, vytvorili sme si šance po prienikoch Kráľa a Švajdu, ale koncovka bola nepresná, resp. zblokovaná. Súper hral zo zabezpečenej obrany a snažil sa nás prekvapiť rýchlym prechodom do útoku. Do vedenia sme sa zaslúžene dostali po peknom prieniku Petráša, ktorý prihrávkou našiel na päťke Švajdu a ten s prehľadom zakončil. Druhý polčas poznačila druhá žltá karta, a tým pádom vylúčenie Kormana. Potom sme museli hrať zo zabezpečenej obrany my a snažiť sa prekvapiť súpera. Gól sa nám už síce dať nepodarilo,ale chalani sa vypeli k obetavému výkonu a dotiahli zápas do želaného konca.P o zápase sa dôležitosť nášho víťazstva ešte znásobila, kedže naši prenasledovatelia tiež vyhrali svoje zápasy. Už v nedeľu nás čaká posledný domáci zápas s Belušou a verím, že pred našimi fanúšikmi víťazstvom oslávime vytúženú záchranu v III. lige."