V prípade víťazstva nad Belušou sme si mohli v predstihu zabezpečiť treťoligovú definitívu. Zápas sa nezačal vyvíjať podľa našich predstáv, keď sme v 30 minúte prehrávali už 0:2. Do polčasu sme stihli ešte skorigovať stav hlavičkou Muchayu. Druhý polčas sa odohral v prevažnej miere na polovici súpera. Za stavu 1:2 sme Horáčkom nepremenili pokutový kop nariadený za faul na Matića. Napokon sme však predsa len vyrovnali, keď sa po odrazenej lopte presadil Švajda. Ďalšie príležitosti zostali nevyužité, a tak sa zápas skončil deľbou bodov. Pred posledným kolom je isté, že sa v tabuľke umiestnime pred Šaľou (lepšie vzájomné zápasy), Veľkým Mederom a Nededom. Šurany majú o dva body menej a hrajú v Komárne, Prievidza má o jeden bod viac a hrá v Púchove, Topoľčany majú o jeden bod viac a hrajú doma proti V. Mederu, Gabčíkovo má o tri body viac a hrá doma proti Dubnici. My sa budúcu nedeľu predstavíme v neďalekých Veľkých Ludinciach, kde sa v prípade víťazstva nemusíme pozerať na výsledky našich súperov.

TIPOS III. liga západ, 11.06.2017 o 17.00 hod., 33. kolo

FKM NOVÉ ZÁMKY - TJ Kovo Beluša 2:2 (1:2)
góly: 36. Muchaya, 59. Švajda

Zostava: Juhás - Letko (75. Gulyás), Ešek, Petráš, Poluch, Orémusz (46. Kráľ), Horáček, Lovska, Matić, Muchaya, Švajda

Počet divákov: 394

Tréner Peter Lérant: "Dnešný zápas bohužial výsledkovo nedopadol tak, ako sme si všetci želali. Treba však uznať aj kvalitu súpera, ktorý má v mužstve viacero šikovných, rýchlych hráčov a je na popredných priečkach tabulky. Po úvodnom oťukávaní sme inkasovali gól po rohovom kope. Snažili sme sa o vyrovnanie, ale v koncovke sme boli zbrklí. Po polhodine hry sme boli potrestaní za neskoré dostupovanie hráčov, keď sa útočník hostí prekľučkoval až pred našu bránu a zvýšil na 0:2. Mužstvo sa však nezložilo a po rohu sme hlavičkou vďaka Muchayovi znížili. Druhý polčas sme hrali aktívne, tlačili sme sa do koncovky. Z toho pramenil aj faul v pokutovom území, žiaľ penaltu sme však zahodili. Vyrovnať sa nám podarilo po priamom kope Ešeka a pohotovej dorážke Švajdu. Chalani potom siahli na dno síl, vytvorili sme si dostatok šancí na víťazný gól,ale šance Muchayu, Švajdu, Kráľa a Ešeka zostali nevyužité. Bol to náročný zápas, lebo súper stále hrozil po brejkoch, hralo sa hore - dole. Sme sklamaní,že sme už dnes nepotvrdili záchranu, ale v športe sa nie vždy podarí všetko podľa predstáv. Chalanov však treba pochváliť za nasadenie a chcenie .Ideme ďalej, dlhšou, ale veríme úspešnou cestou za záchranou."