V poslednom kole tejto sezóny sme vycestovali do neďalekých Veľkých Ludiniec. Ak sme sa nechceli spoliehať na výsledky súperov, povinnosť nám velila vyhrať. Podarilo sa. Mužstvo ukázalo veľkú mentálnu silu, keď si po sebavedomom výkone odviezlo všetky body. Na jar sme získali 33 bodov, čo je presne trojnásobne viac ako na jeseň. Vďaka tomu sa podarilo zachrániť najvyššiu regionálnu súťaž. Už teraz sa tešíme na novú sezónu, ZÁMKY DO TOHO !!!

TIPOS III. liga západ, 34. kolo, 17.06.2017 o 17.00 hod.
TJ Družstevník V. Ludince - FKM NOVÉ ZÁMKY 1:2 (0:1)
góly: vlastný, Muchaya

Zostava:Juhás - Ešek, Petráš, Poluch, Letko (53. Baksics), Horáček, Korman, Lovska, Matić, Muchaya (81. Gulyás), Švajda (66. Kráľ)

Tréner Peter LÉRANT:"Posledný zápas sezóny sme naštastie dobre začali a hneď v úvode sme sa po peknom prieniku Horáčka ujali vedenia. Potom sme sa snažili kontrolovať hru a držať loptu na svojich kopačkách. V druhom polčase sme si vytvorili niekoľko dobrých šancí,využili sme všal len jednu po prieniku Muchayu. Škoda, že sme súperovi dovolili znížiť po strele z hranice pokutového územia,ale víťazstvo nám napriek nervóznemu záveru už neušlo. Blahoželám chalanom za zvládnutú sezónu a ku splneniu vytýčeného cieľa. Mužstvo získalo na jar 33 bodov, čo je dobrá vizitka pre všetkých v klube, ktorí sa starali o pohodu mužstva a zato im patrí naše poďakovanie. Samozrejme chcem poďakovať celému realizačnému tímu a každému, kto akoukoľvek formou podporuje FKM Nové Zámky. Na záver chcem poďakovať Petrovi Kováčovi za prejavenú dôveru a šancu. Dúfam, že sme popri splnenom cieli naplnili všeobecné očakávania. Myslím, že veľkou mierou vďaka jeho profesionálnemu prístupu a manažovaniu je novozámocký futbal na vzostupe.Teraz si všetci užijeme zaslúženú dovolenku, aby každý načerpal novú energiu do ďalšej práce."