Na úvod krátkej letnej prípravy sme sa predstavili za horúceho letného počasia na pôde FC Petržalka Akadémia, ktorý je nástupcom slávnej Artmedie. Hralo sa na umelej tráve v prostredí útulného štadiónika, ktorého dispozičné riešenie a infraštruktúru môžeme len tíško závidieť. Na stretnutie sme nastúpili bez viacerých zranených opôr. Prípravný zápas jednoznačne splnil svoj účel, pričom musíme najmä eliminovať zbytočné straty lôpt, popracovať na zohratosti a zvýšiť efektivitu zakončenia.

Prípravný zápas - 08.07.2017 o 18.30 hod.

FC Petržalka - FKM NOVÉ ZÁMKY 1:0 (1:0)

Zostava: Juhás - Ešek (K), Illés, Baksics, Letko, Lovska, Bombicz (Holeček), Matić (Gulyás), Muchaya, Kingambe (Kurta), Dikácz (Švajda)

Nenastúpili: Petráš, Horáček, Korman, Fiala, Poluch, Dovičovič, Košút, Király Tréner: Peter Lérant

Tréner Peter LÉRANT: "Prípravný zápas napriek prehre 1:0 maximálne splnil svoj účel. Šancu dostali viacerí noví hráči. Ofenzívny potenciál ukázal Kingambo aj Dikácz. Takisto Holeček a Illés svojim výkonom prezentovali,že budú platnými hráčmi kádra. Ukázali sme viacero pekných akcií a vypracovali sme si 5 čistých gólových situácii. Koncovka nám však nevyšla podľa predstáv. Súper paradoxne vyťažil z minima maximum, keď sa presadili po rohu strelou spoza pokutového územia. Cieľom bolo rovnako rozdeliť zápasovú záťaž a aj keď výsledok mrzí, nie je až taký dôležitý. Potrebujeme vytvoriť konkurenciu. Ešte keď budú zdraví Petráš, Horáček, Poluch, Korman a Fiala, mohlo by sa vytvoriť kvalitné mužstvo."