V predposlednom týždni letnej prípravy sme si zmerali sily proti popredným tímom IV. ligy. Najprv na domácej Sihoti v stredu proti Štúrovu a následne v sobotu v Imeli. Postupným príchodom pozitívnej futbalovej atmosféry do nášho mesta je celkom solídna divácka návšteva na domácom prípravnom zápase. Fanúšikovia mohli vidieť šesť pekných gólových akcií. V Imeli prakticky o všetkom rozhodla úvodná polhodina, po ktorej bol stav 0:3. V stredu 19. júla vycestujeme do maďarského Bükfürdő, kde je na sústredení druholigista Budafoki MTE, proti ktorému absolvujeme generálku na jesennú časť.  Potom Vás už všetkých očakávame v nedeľu 23. júla od 17.00 hod. vo Dvoroch nad Žitavou na zápase 1. kola Slovnaft cupu.

FKM NOVÉ ZÁMKY - MŠO Štúrovo 6:1 (2:0)

góly: 30. Korman /PK/, 42. Matić,75. Illés, 76. Dikácz, 81. Kurta, 88. Kingambo

Zostava: Juhás - Petráš, Ešek, Horáček, Poluch, Korman, Kingambo, Lovska, Matić, Muchaya, Švajda

Striedali: Dikácz, Letko, Illés, Dovičovič, Holeček, Király, Kurta

TJ Imeľ - FKM NOVÉ ZÁMKY 2:4 (1:3)

góly: 11. Ešek, 24. Lovska, 25. Švajda, 77. Muchaya

Zostava: Juhás - Ešek, Petráš, Horáček, Baksics, Lovska, Korman, Muchaya, Kingambo, Dikácz, Švajda

Striedali: Dovičovič, Letko, Holeček, Király, Illés

Tréner Peter LÉRANT: "Sobotňajším zápasom sme sa dostali na záťažový vrchol prípravy. V týždni sme absolvovali 6 náročných tréningových jednotiek a dva zápasy. Je dôležité,že aj napriek viditeľnej únave, chalani dokázali presvedčivo vyhrať v stredu proti Štúrovo 6:1 a aj proti Imeľu 4:2. V oboch dueloch sme predviedli veľa pekných kombinácii, dali sme 10 gólov. Negatívom sú tri inkasované góly, ktoré pramenili hlavne z dekoncentrácie a individuálnych chýb. Celkovo však s prípravou vládne spokojnosť. Teraz už pomaly nasleduje vylaďovanie formy, kedže v nedeľu nás už čaká derby v Slovnaft cupe vo Dvoroch n./Ž. Čo sa týka noviniek v hráčskom kádri, Oremusz, Kráľ, Poluch a Košút sa kvôli pracovným povinnostiam rozhodli, že nebudú v aktívnej činnost pokračovať na tejto úrovni. Odišli nám v ich osobách kvalitní hráči, taký je však športový život a želáme im veľa úspechov do ďalšieho obdobia. O to väčšie sú očakávania od nových posíl Dikácza, Kingamba, Fialu, Pisklu a samozrejme všetkých hráčov, čo v jarnej sezóne prispeli k dobrým výsledkom. Popritom sa ešte sľubne ukazujú najmä mladý Holeček, ale aj Illés s Királyom."