Žreb prestížneho Slovnaft cupu nám v prípade postupu cez prvé kolo vytvoril mimoriadne priaznivú možnosť v podobe duelu proti najslávnejšiemu klubu na Slovensku, ktorým je ŠK Slovan Bratislava. Chalani to dnes svojim profesionálnym prístupom zvládli a potvrdili tak rozdiel dvoch tried medzi zainteresovanými družstvami. Sen sa teda stal realitou - utorok 8. augusta o 17.30 hod. privítame na domácej pôde slávny ŠK Slovan Bratislava.

Slovnaft cup, 1. kolo - 23.07.2017 o 17.00 hod.

TJ Družstevník Dvory n./Ž. - FKM NOVÉ ZÁMKY 0:6 (0:2)

góly: 14. Matić, 21. Obert, 46. Lovska, 53. Kingambo, 71. Horáček, 78. Švajda

Zostava: Juhás- Ešek (K), Petráš, Horáček, Baksics, Lovska (55. Švajda), Korman (55. Holeček), Obert, Muchaya (67. Letko), Matić, Kingambo

Hostia z Nových Zámkov začali aktívne, mladé mužstvo domácich sa však od úvodu prejavovalo ako veľmi bojovné a behavé. Po výraznej územnej prevahe hostí prišla prvá šanca v 8. minúte, kedy však Matić nastrelil len žrď. Zaplnený štadión vo Dvoroch nad Žitavou na prvý gól nemusel dlho čakať. Prišiel v 13. minúte, kedy sa po individuálnom prieniku Kingamba a následnom centri do šestnástky presadil Matić. Hostia pokračovali v dobrom tempe a v 20. minúte prišiel druhý gól do siete domácich, kedy sa v skrumáži v šestnástke najlepšie zorientoval Obert. Snaha sa však nedá uprieť ani domácim, najmä behavému Gulyásovi, ktorý však v 23. minúte namieril iba do bočnej siete. Hostia pokračovali vo svojom ofenzívnom predstavení. V 34. minúte sa po dlhej prihrávke Oberta dostal do samostatného úniku Muchaya, ktorý si pekne položil aj brankára, loptu do prázdnej brány však už dopraviť nedokázal. Šanca sa opäť zrodila aj na druhej strane, kedy sa po chybe hosťujúcej obrany dostal k lopte Kráľ, ale Juhása už prelobovať nedokázal. V bojovnom tempe začal aj druhý polčas, kedy sa takmer okamžite po rozohrávke presadil Lovska a zvýšil na 0:3. O pár minút na to sa do gólovej šance dostal aj výborne hrajúci Kingambo, avšak z voleja tesne minul. V 53. minúte sa na radosť hostí už nemýlil, keď sa presadil po peknej Petrášovej prihrávke. Domáci to opäť skúšali v snahe o svoj čestný úspech, Pilný si dokázal položiť hosťujúceho Juhása, avšak bránu tesne minul. Od tohto momentu domáci pôsobili odovzdaným dojmom. To plne využili hostia, keď sa presadil najskôr v 71. minúte Horáček po Švajdovom centri a o pár minút na to aj Švajda po skrumáži v šestnástke. Hostia vyhrali zaslúžene, domáci by si však za bojovný výkon skórovať zaslúžili.

Zdroj: novezamky.sme.sk

Tréner Peter LÉRANT "Po krátkej letnej príprave sme prvý ostrý zápas zvládli k spokojnosti. Ukázali sme hernú aj individuálnu kvalitu,veľa pekných kombinácii, z ktorých sme 6 krát aj skórovali. Musíme sa však vyvarovať individuálnych chýb v rozohrávke,ktoré pramenili z uspokojenia pri vedení 0:2. Mužstvo prešlo hráčskou obmenou. Z nových posíl dnes Obert ukázal, že sme získali rozdielového hráča. Kingambo aj Holeček sa prezentovali veľkým potenciálom do budúcnosti. Určite sme radi,že do Nových Zámkov zavíta vďaka postupu Slovan Bratislava, je to akási odmena za kvalitnú prácu všetkých v klube. Teraz sa však musíme sústrediť len na najbližší domáci zápas s Veľkými Ludincami už túto nedeľu, lebo vieme, aký je dôležitý štart do sezóny. Dúfam,že si ľudia nájdu cestu na štadión a podporia nás."