V úvodnom majstrovskom zápase sme sa pred zaplnenými tribúnami prezentovali najmä vynikajúcim prvopolčasovým výkonom. Disciplína v defenzíve, kreativita stredovej formácie a ofenzívna efektivita boli v rozhodujúcom dejstve zápasu príznačné pre našu hru. Druhý polčas priniesol nové impulzy, na ktorých ešte musíme popracovať. 

III. liga západ, 5. kolo, 30.07.2017 o 17.00 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - TJ Družstevník V. Ludince 2:0 (2:0)
góly: 38, 41. Kingambo

Zostava: Juhás - Ešek, (K), Petráš, Horáček, Baksics (88. Letko), Obert, Lovska (67. Fiala), Korman (60. Holeček), Muchaya (54. Dikácz), Matić, Kingambo (78. Švajda)

Počet divákov: 580

Tréner Peter Lérant: "Veľmi dôležitý prvý krok v novej sezóne sme zvládli k spokojnosti a pripísali si tak tri body proti húževnatému súperovi. Od začiatku sme chceli dominovať, hrať aktívne s vysokým pressingom. Dlho sme sa však nedokázali presadiť, lebo súper hral agresívne. Pri náznaku šance na ohrozenie ich brány nás nedovolene zastavili, čo im však rozhodca nepochopiteľne dlho toleroval bez udelenia žltých kariet. Našťastie sme sa ešte do prestávky dvakrát gólovo presadili po pekných akciách. Druhý polčas sme chceli pokračovať v aktivite a čím skôr streliť  tretí gól. Šančí sme mali veľa, ale už sme sa bohužiaľ nepresadili. To sa nám aj mohlo vypomstiť, lebo v závere sme vlastnými chybami dovolili súperovi niekoľkokrát ohroziť našu bránu. Túto dekoncentráciu pri pozitívnom výsledku musíme čím skôr odstrániť, lebo sa nám to môže vypomstiť. Celkovo však vládne maximálna spokojnosť, lebo všetci chalani, čo nastúpili išli na doraz a ukázali veľký potenciál tohto mužstva. Je dobré, že od novej sezóny môžme striedať až 5 hráčov, keďže máme kvalitný káder a viacerí hráči budú mať zápasovú prax. Trénerom to dáva väcšiu možnosť systémovo a takticky zasiahnuť do zápasu. Počas jeho priebehu môžete vymeniť prakticky polovicu základnej zostavy. V hráčoch však budeme musieť vybudovať schopnosť rýchlejšej adaptácie a prispôsobenia sa novým herným podmienkam. Teraz sa už musíme sústrediť na ťažký zápas v Borčiciach, kde sa pokúsime o pripísanie si plusových bodov." 

 

0
0
0
s2smodern