Nepísaná futbalová poučka hovorí, že v Borčiciach sa neboduje. So snahou prelomiť jej platnosť sme vycestovali do malej obce v Ilavskom okrese. Zostalo však iba pri snahe...Vzhľadom k nedostatkom v defenzívnej činnosti a gólovej impotencii, nám na lepší výsledok ani nebolo súdené pomýšľať. Treba sa ponaučiť a ďalej tvrdo pracovať - to sú základné predpoklady futbalového úspechu.

III. liga západ, 05.08.2017 o 17.00 hod., 17. kolo

TJ Iskra Borčice - FKM NOVÉ ZÁMKY 2:0 (1:0)

Zostava: Juhás - Ešek (K), Petráš, Horáček, Baksics, Lovska (57. Muchaya), Fiala (46. Letko), Obert, Matić (73. Švajda), Dikácz, Kingambo

ŽK: Horáček

Tréner Peter Lérant: "Zápas sme začali zakríknuto a s prehnaným rešpektom. Mená ako Barčík, či Demjan, ktorý bol nedávno aj kráľom strelcov poľskej ligy vyvolali v niektorých hráčoch neistotu. Pripravovali sme sa, že sú nebezpeční po centrovaných loptách, napriek tomu sme však práve po takej akcii inkasovali po hlavičke Demjana. Následne sme mali niekoľko dobrých akcii, ale finálnej fáze chýbala presnosť. Druhý polčas sa Horáček presunul do stredovej formácie a herne sme dominovali. Po Letkovej prihrávke hlavičkoval z výbornej pozície Kingambo len do žrde, nevyšla mu ani koncovka po Muchayovom dravom prieniku. Súpera sme v tejto fáze zápasu tlačili, gól visel na vlásku. Paradoxne sme ale inkasovali my po individuálnej chybe. Spravili sme chyby a tentoraz nás súper potrestal. Máme na čom pracovať, byť mentálne silnejší. K rozhodcom sa radšej vyjadrovať nebudem. Vyhovárať sa však nechceme, musíme byť lepší a koncentrovanejší. Len tak máme šancu uhrať dobrý výsledok v utorok so Slovanom Bratislava. Touto cestou všetkých pozývam na zápas a dúfam,že nás ľudia prídu povzbudiť."