Podľa denníka šport vyhral Slovan, ale najmä futbal. Futbalová vyspelosť bola počas zápasu na strane súpera, my sme však statočne držali s belasými krok a neuchýlili sa k zbabelému bráneniu a odkopom. Naopak, každú svoju útočnú akciu sme sa snažili postaviť na kombinácii. Paráda. Sympatická taktika, ktorá si zaslúži pochvalu a palec hore. Domáci fanklub odmenil každý sklz svojich hráčov, každý čo i len náznak o útočnú akciu búrlivým potleskom. Škoda, že päť minút pred koncom Muchaya netrafil hlavičkou z metra prázdnu bránu. Radosť domácich fanúšikov mohla byť ešte väčšia. Napriek prehre FKM zaznel z tribún po záverečnom hvizde zaslúžený potlesk.

Slovnaft cup, 2. kolo, 08.08.2017 o 17.30 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

góly: 12. Damnjanovič, 23. Mareš

FKM: Dovičovič - Letko (71. Fiala), Ešek, Petráš, Lovska (86. Švajda), Dikácz (52. Baksics), Horáček, Obert, Muchaya, Kingambo Tréner: Peter Lérant

ŠK Slovan: Valach - Kotula, Saláta, Rundič, Chouchoumis (86. Božikov), Savičevič, De Kamps, hološko, Damnjanovič (87. Herman), Šefčík, Mareš (Tereščenko)

Tréner: I. Vukomanovič

Počet divákov: 2068

Tréner Peter LÉRANT: "Som veľmi rád, že sme odohrali takýto zapas vo vyníkajúcej atmosfére. Pre toto sa robí futbal, aby ľudí bavil a prinášal radosť. Je skvelé, že aj naše mužstvo značnou mierou prispelo ku kvalite zápasu. Mohli sme zvoliť dva spôsoby hry. Hrať maximálne zhustený v bloku a čakať na nejaký náhodný gól, či penalty po nerozhodnom stave. Druhá možnosť bola hrať so Slovanom otvorenú partiu a zaskočiť ho našou ofenzívnou kombinačnou hrou. Zvolili sme tú druhú, futbalovejšiu a oplatilo sa. Aj keď výsledkovo nie, ľuďom sa zápas páčil a to je niekedy dôležitejšie. Pred prvým gólom sme boli faulovaní a z protiútoku sme inkasovali. Chalani išli na doraz a treba ich pochváliť. Viacerí ešte v deň zápasu boli v práci, čo sa v určitých fázach prejavilo. Rozhodla kvalita Slovana vo finálnej fáze, lebo aj my sme si vytvorili dobré šance, ale chýbala nám presnosť. Najlepšiou vizitkou je pochvala a uznanie od súpera.Teraz sa už musíme sústrediť a skoncentrovať na sobotňajší zápas proti Prievidzi. Chceme si pripísať tri dôležité body, pričom dúfame, že tomu tak bude pred peknou diváckou návštevou."