V ďalšom kole najvyššej regionálnej súťaže sme sa na domácej pôde predstavili proti FC Baník Prievidza. Festival nepremenených šancí napokon skončil lichotivou prehrou hostí, podstatné však je, že tri body zostali doma. Mrzia však zranenia Lovsku a Horáčeka. 

Od úvodných minút sme sa pustili do obliehania brány hostí. Prvý gól na seba nedal dlho čakať, keď sa v 11 min. zvnútra šestnástky po prihrávke od Matića presadil aktívny Horáček. Napriek defenzívnej taktike hostí, sme sa ešte v prvom dejstve dostali do niekoľkých vyložených šancí. Najprv Muchaya zo svojej tutovky zasiahol iba konštrukciu brány a o niečo neskôr Kingambo z piatich metrov trafil iba... do brankára. Za zmienku ešte stojí nechutný úder hráča hostí do oblasti krku Kingamba, za ktorý však nepochopiteľne nenasledovalo vylúčenie. Druhý polčas začal rovnakým obrazom hry a už v 48 min. preukázal svoj strelecký inštinkt Kingambo, ktorý sa po prihrávke od Matića zblízka nemýli a zvýšil na 2:0. Hostia v 50 min. po obrovskej hrúbke v našej obrane prvýkrát vystrelili na bránu a hneď bol z toho gól na 2:1. Napriek tomu sme však dominovali a po excelentnom priamom kope zvýšil Horáček na 3:1. Ďalej však pokračovalo nepremieňanie šancí, keď po góloch volali vyložené šance Muchayu, Kingamba a Matića. V nadstavenom čase ešte hostia z ojedinelej šance po našej strate lopty v strede poľa skorigovali stav na konečných 3:2. 

III. liga západ, 1. kolo, 12.08.2017 o 17.00 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - FC Baník Prievidza 3:2 (1:0)
góly: 11., 61. Horáček, 48. Kingambo

Zostava: Dovičovič - Petráš, Ešek (K), Letko, Baksics Horáček (73. Fiala), Obert, Lovska (52. Korman), Muchaya (70. Švajda), Matić, Kingambo (90. Király)

ŽK: Lovska, Petráš
Počet divákov: 398

Tréner: Peter LÉRANT: "Tento zápas bol skúškou na nervovú sústavu každého zainteresovaného. Obrazne povedané, strelili sme päť gólov, ale zaznamenali len tesné víťazstvo 3:2. Začali sme vynikajúco, kombinácie boli ukážkové a hneď sme sa aj dostali do vedenia, keď Matić ukázal dravosť a Horáček pohotovo zakončil. Nepochopiteľne však prišlo uspokojenie, nehrali sme už tak, ako sme si naplánovali. Chýbala mi väčšia agresivita a aktívny pressing. Je super, že sme futbalovo dominantní, ale tvrdosťou nás každý prevýši. Toto nás limituje a doplácame nato. Začína ma znepokojovať, že každý zápas spravíme z dekoncentrácie chyby. Aj dnes sme súperovi doslova dva krát prihrali na góly. Dostali sme v troch zápasoch 4 góly, čo je veľa na mužstvo, ktoré chce byť na špici. Pozitívom je, že sme si vypracovali šance aj na desať gólov, avšak finálnej fáze chýbala presnosť, resp. tímovosť. Potešujúcou bola gólová akcia Matića so zakončením Kingamba a samozrejme Horáčkov uážkový priamy kop. Dúfam, že jeho zranenie nebude až také vážne, lebo by to bola veľká strata."

0
0
0
s2smodern