Ako keď prídete na prvé rande. Snažíte sa zvoliť správnu stratégiu tak, aby ste si získali dovtedy nie príliš známu dievčinu. Prvé náznaky komunikácie vám nevychádzajú, čo dostanete pocítiť. Ste však vnímavý a postupne zisťujete, čo na ňu platí. Zrazu zmeníte taktiku...a bác, jej srdce je vaše. Presne takto metaforicky by sa dal charakterizovať priebeh nedeľňajšieho duelu proti FKS Nemšová s úspešným koncom pre nás.

III. liga západ ZsFZ, 2. kolo, 20.08.2017 o 17.00 hod.

FKS Nemšová - FKM NOVÉ ZÁMKY 1:2 (1:0)

góly: 65. Kingambo, 69. Obert

Zostava: Dovičovič - Petráš, Ešek (K), Letko, Baksics (68. Piskla), Obert, Fiala (81. Dikácz), Muchaya, Matić, Kingambo, Švajda (46. Korman)   

Stretnutie sa odohralo v malebnom prostredí obce Horovce, kde má súper domovský stánok. Nerovný terén, malé ihrisko. Faktory, ktoré nás na začiatku limitovali rozvinúť kombinačnú hru. V ofenzívnej činnosti sme sa príliš zamerali na stredový priestor, pričom práve tu bol súper vďaka skúsenému Mujkošovi a urastenému srbskému stopérovi najmenej "priepustný". Úvod prvého polčasu sa niesol v znamení tlaku domácich. Vyústila do neho jedovka útočníka, kde sa však v plnej kráse ukázala fenomenalita Dovičovičovho reflexu. Potom prišli na rad naše šance. Vysokú prihrávku Kingamba nezužitkoval hlavičkou Švajda, keď len tesne minul opustenú bránu. Nájazd Kingamba skončil bez gólového efektu, Muchayova krížna prihrávka cez bránkové územie nenašla adresáta. V 31 min. sa po podrazení prenikajúceho Baksicsa v súperovej šestnástke nepískal pokutový kop v náš prospech. Dve minúty nato sa domáci po tečovanej strele ujali polčasového vedenia. Druhý polčas bol už o niečom inom. Hralo sa prakticky na jednu bránu, a to súperovu. Viac sme využívale krajné priestory, s Kormanom prišla do herného prejavu istota. Fiala krásne vysunul Kingamba a ten sa strelou pod brvno nemýlil. Vyrovnané. Naďalej pokračujeme v tlaku. Na centrovanú loptu vyskočil najvyššie opäť skvelý Obert a získal vedenie na našu stranu. Našťastie nemusia mrzieť ďalšie vynechané druhopolčasové tutovky Muchayu, Kingamba i Matića. Ak zvýšime efektivitu, niekto si to naozaj odskáče. Získané tri body nám zabezpečujú dobrú pozíciu pred najbližšími dvoma domácimi zápasmi. Najprv v sobotu ašpirant na postup Dubnica n./V. a potom v stredu nepríjemná juniorka DAC D. Streda.  

Tréner Peter Lérant: "Tento zápas bol strategicky dôležitý, keďže máme snahu byť od úvodu sezóny na popredných miestach tabuľky. Sme radi za víťazstvo na horúcej pôde proti nepríjemnému súperovi. Úvodná polhodina nám nevyšla podľa zámeru. Boli sme síce dominantní, ale zdĺhavo sme kombinovali. Nepochopitelľe sme sa tlačili do prehustených priestorov. Súper hrozil zo štandartných situácii, na čo sme sa aj pripravovali. Napriek tomu sme ale inkasovali práve z odrazenej strely po rohovom kope, kedy sme reagovali neskoro a nedôrazne. Dôležité však bolo, že mužstvo neupúšťalo z aktivity, už v prvom polčase sme mali viacero gólových príležitostí. V druhom polčase sme po taktickom prestriedaní hrali už oveľa lepšie. Vytvorili sme si tlak, veľa gólových príležitostí a otočili sme zápas gólmi Kingamba a Oberta. Mužstvo ukázalo veľkú morálnu silu a aj futbalovú kvalitu. Keď sa doliečia zranené opory Horáček a Lovska, bude to ešte lepšie. Pozitívom je aj výkon Kormana, ktorý nebol úplne fit, ale mužstvu pomohol. Rovnako aj Piskla zanechal veľmi dobrý dojem. Najbližšie nás čaká naročný zápas s ambicióznou Dubnicou. Verím, že v sobotu prídu fanúšikovia v hojnom počte, ich podporu budeme potrebovať."           

 

foto: Jozef Antol

0
0
0
s2smodern