Po dvoch domácich zaváhaniach (Dubnica, DAC "B") sme vycestovali na horúcu pôdu do Beluše s jasným cieľom. Získať stratené body. Vďaka koncentrovanému výkonu sa to aj podarilo.

III. liga západ, 4. kolo, 03.09.2017 o 16.00 hod.

FK Beluša – FKM NOVÉ ZÁMKY 0:2 (0:1)

Pád Bodyho v pokutovom území rozhodca neposúdil ako penaltový a Gorelkov gól neplatil pre ofsajd. Gajdošík v úniku vybojoval len roh a na druhej strane osamotený Body otvoril skóre 0:1. Ešekov pokus z priameho kopu letel tesne vedľa a Gajdošíkova hlavička vyrovnanie nepriniesla. Pokusy Pavla Vavríka a Novisedláka mierili nad a po šanci hostí hasil Ciesar. Hrenákovu strelu Dovičovič vyrazil a Gorelkov priamy kop skončil len na hradbe múru. Matičovi po úmyselnej ruke rozhodca odpustil žltú kartu, ktorá by znamenala domácu presilovku. Tawamba z brejku nezvýšil vedenie a Mišutkovu gólovku zmaril ofsajdový verdikt postranného rozhodcu. V 80. min Matič prešiel až veľmi ľahko cez obrancov a zvýšil vedenie hostí na 0:2. Záverečná snaha domácich gól nepriniesla, keď Mišutka hlavičkou tesne minul bránu a Gorelka v šanci trafil len do brvna.

Góly: 32. Body, 80. Matić.

R Bezák, ŽK: Ďuriš – Obert, Dikácz, Ešek, Letko, Matić, 150 divákov

BELUŠA: Ciesar – Schiszler, P. Gažo (76. R. Rosina), Pavol Vavrík, Novisedlák, Ďuriš (46. Jurga), Hrenák, M. Gorelka, J. Martinka, P. Mišutka (84. Kršák), P. Gajdošík (46. Mikuška). Tréner M. Bednár

FKM: Dovičovič – Petráš (82. Piskla), Obert, Body, Dikácz (90. Király), Baksics, Fiala (46. Korman), Ešek, Letko, Matić (87. Lovska), Muchaya (77. Švajda).

Tréner Peter LÉRANT "Sme radi, že sa nám podarilo domáce bodové straty sčasti vykompenzovať dnešným dôležitým víťazstvom. Od začiatku sme dominovali a vytvorili si viacero dobrých príležitostí. Bohužial nám však na ťažkom teréne vo finálnej fáze ku gólu vždy niečo chýbalo. Domáci hrozili po rýchlych útokoch alebo štandardných situáciach. Gólovo sme sa presadili Kingambom, ktorý s prehľadom zakončil presnú prihrávku Fialu. Aj v druhom polčase sme dominovali, bol to bojovný zápas o čom svedčí viacero žltých kariet. Teší ma aj Matičov gól po peknom prieniku, veľmi ho už potreboval kvôli psychike. Dôležité je, že sme konečne koncentrovane odohrali zápas bez inkasovaného gólu a udržali sa na popredných priečkach tabuľky. Čaká nás pauza, musíme sa dať zdravotne dokopy a pripraviť na ťažký zápas v Púchove."

Zdroj: mynovezamky.sme.sk, fkbelusa.sk