Počas upršaného víkendu sme vycestovali do Púchova. Súper, s ktorým nám to doposiaľ príliš nešlo. Veď uznajte sami - naposledy sme nad MŠK Púchov zvíťazili pred takmer troma rokmi, a to dňa 7.10.2014 v pomere 3:0 (doma, skórovali Kurta a Kemláge 2), v tej istej sezóne sme tam ešte remizovali 0:0. V ročníku 2015/16 sme na jeseň doma prehrali 0:2 a na jar vonku 2:3 (góly Švajda a Košút). V uplynulom ročníku 2016/17 to nebolo o nič lepšie, opäť dve prehry - doma 0:1, vonku 0:3. Každá séria raz končí. Premiérové zásahy letnej posily Júliusa Dikácza nám zaručili tri body. Z dvoch vonkajších zápasov po sebe (Beluša, Púchov) teda nesieme plný bodový zisk, a to bez inkasovaného gólu. Teraz prichádzajú dva domáce zápasy po sebe - Bánovce n./Bebr., Trnava "B". Cieľ je jasný - pokračovať vo víťaznom ťažení.

III. liga západ ZsFZ, 6. kolo, 18.09.2017 o 15.30 hod.

MŠK Púchov - FKM NOVÉ ZÁMKY 0:2 (0:2)

góly: 9., 30. Dikácz

Zostava: Dovičovič - Petráš, Ešek (K), Letko, Baksics, Korman, Obert, Matić, Muchaya (87. Piskla), Dikácz (56. Lovska), Kingambo (75. Fiala)

ŽK: Obert

V jarmočnom popoludní videla v Púchove slabá návšteva ešte slabší výkon domácich hráčov. Hostia od úvodu diktovali tempo, boli vždy o krok vpredu a v 9. min sa ujali vedenia. Nedorozumenie medzi Brezničanom a Zavadzanom využil Dikácz a po nájazde technickým oblúčikom poľahky prehodil vybiehajúceho D. Letka – 0:1. O šesť minút Body mieril vedľa a v 18. min Matičovu nebezpečnú strelu domáci gólman skrotil až na bránkovej čiare. Ani tieto výstrahy domácich neprebrali a D. Letko vyrazil priamy kop Dikácza a poradil si aj so strelou Tawandu. V 30. min ušiel domácim obrancom Dikácz, obišiel vybehajúceho brankára a strelou do prázdnej brány zvýšil na 0:2. Púchov v prvom polčase vyslal smerom na bránu iba tri veľmi nepresné strely. Po prestávke hostia výrazne ubrali z aktivity, ale v 52. min Body po centri zobral loptu spoluhráčovi Dikáczovi, ktorý bol v lepšej pozícii. O štyri minúty ušiel po krídle Marek Gajdošík, ale v šestnástke akciu zbrzdil a hostia mu loptu odkopli. V 60. min Brezničan z priameho kopu z 20 metrov trafil technickou strelou spojnicu, čo bola jediná strela Púchovčanov medzi žrde. Do hry sa vkradla nervozita, pod čo sa podpísal niektorými verdiktami rozhodca. Vzrušenie priniesla už iba 78. min, kedy Lovska zdiaľky nastrelil brvno.

Zdroj: mypovazska.sme.sk

Tréner Peter LÉRANT: "Zisk veľmi dôležitých troch bodov na ťažkom teréne. Na súpera sme sa dobre pripravili. Boli sme kompaktní a v prvom polčase si vytvorili viacero gólových príležitostí. Púchov spravil dve chyby pri zakladaní útoku, čo sme využili, keď Dikácz ukázal gólový inštinkt. Druhý polčas dominovala skôr defenzívna činnosť, v ktorej sme pôsobili k maximálnej spokojnosti. Na finálnej fáze musíme popracovať, lebo zápas sme mohli rozhodnúť oveľa skôr. Tímovosť a športové srdce zdobili náš výkon, čo ma veľmi teší. Gratulujem chalanom, ďalšia úloha je jasná - potvrdiť víťazstvo doma proti Bánovciam."