Po dvoch víťazstvách v Beluši a Púchove, ktorými sme dohnali domáce straty s Dubnicou a DAC"B", prišiel na rad zápas s prívlastkom povinná jazda. Takéto konfrontácie bývajú najťažšie. Okrem kvalitatívnej úrovne sa prejaví aj mentálna sila hráčov. Zvládli sme to a to je dobré. Bodovo sme sa dotiahli na lídra tabuľky. Ešte viac sa teda bude očakávať naše víťazstvo proti juniorke Trnavy. Máme nato, aby sme to zvládli.

III. liga západ, 7. kolo, 23.09.2017 o 15.30 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - FK Spartak Bánovce n./Bebr. 2:1 (1:1)

góly: 9. Muchaya, 49. Kingambo

Zostava: Dovičovič - Petráš, Ešek (K), Letko, Baksics, Korman, Lovska (74. Fiala), Obert, Muchaya (90. Piskla), Matić, Kingambo (77. Švajda)

Po úvodnom vzájomnom oťukávaní sa padol hneď z prvej vážnejšej akcie gól. V 9. min. vnikol do pokutového územia hostí Lovska, jeho prízemný center našiel nabiehajúceho Muchayu, ktorý rozvlnil sieť. Domáci chceli kuť železo za horúca a o štyri minúty mohli zvýšiť svoj náskok, ale Muchayov center zľava bol pre Kingamba privysoký a tak lopta smerovala z jeho hlavy nad Hippovu bránu. Hostia postupne vyrovnali hru a osmeľovali sa aj smerom dopredu. V 17. min. Dovičovič zachraňoval pred nabiehajúcim protihráčom. Presne v polovici prvého dejstva prišiel najkrajší moment stretnutia, keď si loptu prebral na rohu šestnástky hosťujúci Barta, urobil kľučku dovnútra a loptu nádherne zatočil do vzdialenejšieho horného rohu – 1:1. Do konca prvého dejstva sa potom hralo väčšinou medzi šestnástkami, šancí nebolo príliš veľa. Na začiatku druhého polčasu mal najskôr prácu Dovičovič, ktorý zlikvidoval prudkú strelu Bartu. V 49. min. však padol gól na opačnej strane. Kormanov center z pravej strany našiel hlavu Kingamba a domáci opäť viedli. Vedúci gól povzbudil Novozámčanov, ale prejavilo sa to len na ich územnej prevahe. Šikovne hrajúci hostia sa pokúšali o útočnú hru, ale s ich akciami si obrana FKM dokázala poradiť. Rušno bolo až v záverečnej štvrťhodine a to najmä pred bránou hostí. V 74. min. Matič pálil z dobrej pozície vedľa a o malú chvíľu na to prízemnú strelu striedajúceho Fialu, zastavil obranca Spartaka. Desať minút pred koncom rýchlu akciu po osi Fiala – Matič nezakončil Muchaya. Hostia sa v samom závere pokúšali pritlačiť domácich k ich bráne, ale gólovú príležitosť si nevypracovali a tak všetky body zostali po zásluhe doma.

Zdroj: mynovezamky.sme.sk

Tréner Peter LÉRANT: "Po dvoch výhrach v Beluši a Púchove sa čakalo,že aj doma natiahneme víťaznú šnúru. Snažili sme sa od začiatku diktovať tempo a byť agresívni. Prvú štvrťhodinu to bolo podľa našich predstáv, následkom čoho po peknej kombinácii priniesol Muchayov gól vedenie v zápase. Krátko nato Kingambo prehlavičkoval prázdnu bránu. Tu sme urazili šťastenu a zároveň prestali byť dostatočne agresívni a dôrazní. Mysleli sme si, že sa nám už nič nemôže stať. Súper vycítil šancu a po peknej strele spoza pokutového územia vyrovnal. Naďalej sme boli dominantní, ale bolo to už moc nervózne. V prestávke sme si povedali určité veci a druhý polčas odohrali tak, ako si to predstavujeme. Samozrejme okrem koncovky, lebo sme mohli dať 5-6 gólov. Využili sme aspoň kvalitnú finálku Kormana, vďaka ktorej sa hlavou presadil Kingambo. Na nervy síce nič moc zápas, ale aj taký je šport. Musíme sa však konečne poučiť, že nesmieme poľaviť pri priaznivom stave a stále ísť za svojím cieľom. Ten momentálne napĺňame, keďže sme s Borčicami bok po boku na čele tabuľky. Najbližšie nás netradične v nedeľu čaká doma rezerva Spartaka Trnava, kedy budeme chcieť potvrdiť postavenie v tabuľke. Verím, že tomu tak bude pred zaplneným štadiónom."