Na domácom ihrisku sme tentokrát privítali rezervný tím FC Spartaku Trnava. Proti juniorským mužstvám nám to doposiaľ príliš nešlo, jar 2016 - remíza proti ViONu "B" a prehra s DAC "B", v tejto sezóne remíza s rezervou DAC. Zlá séria prerušená, úspešná zas predĺžená. Štvrté víťazstvo v sérii, päť zápasov v poradí bez prehry. V nedeľu sme po prvopolčasovom nepriaznivom výsledku ukázali aj odhodlanie a víťaznú mentalitu pri otočení stavu. Tieto faktory by nám mali dodať ešte väčšiu silu do ďalších bojov. Body utešene pribúdajú, momentálne sme bok po boku na špici tabuľky s Borčicami. po víťazstvo si ideme aj v nedeľu do Vrábel (ViON "B", 08.10. o 14.30 hod.), ktoré budeme chcieť potvrdiť aj v ďalšom domácom zápase proti Gabčíkovu (14.10. o 14.30 hod.). Držte palce a príďte podporiť váš FKM.

III. liga západ, 8. kolo, 01.10.2017 o 14.30 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - FC Spartak Trnava "B" 2:1 (0:1)

Domáci boli od začiatku aktívnejší, ale z úvodnej prevahy vyťažili iba sériu rohových kopov. Hostia sa po prvýkrát osmelili v 13. minúte, kedy Vantruba posla loptu zo sľubnej pozície iba do náručia Dovičoviča. Na konci prvej štvrťhodiny si na center sprava nabehli aj dvaja domáci hráči, ale loptu do brány nedokázali dopraviť. V 26. min. bol v dobrej pozícii Dikácz, ale mieril veľmi nepresne. Novozámčania búšili do súpera, ale ich akciám chýbala finalizácia. Hostia udreli v 37. minúte, keď po chybe Novozámčanov v strede poľa dostal prihrávku do behu Cherednychenko, ktorý vybiehal z vlastnej polovice a svoj nájazd zakončil s prehľadom k vzdialenejšej žrdi - 0:1. O minútu na to bol až dvakrát v gólovej pozícii Muchaya, ale neskóroval. Minútu pred polčasom zlikvidoval brankár hostí Chudý nebezpečnú strelu Dikácza. Krátko po zmene strán Ešekov priamy kop poľahky kryl Chudý. V 54. min. však už kapituloval po presnej hlavičke Oberta, ktorého našla lopta po rohovom kope. Nové Zámky úplne ovládli hru a bojovali o víťazstvo. Svoj tlak vystupňovali v záverečnej štvrťhodine, v ktorej rozhodli o svojom víťazstve. V 72. min. po prudkej strele Ešeka zo skrumáže pred trnavskou bránou nikto neskóroval. Podarilo sa to až o dve minúty Muchayovi, ktorý po zisku lopty vnikol do šestnástky a prehodil vybiehajúceho brankára. FKM mohol ešte svoje víťazstvo poistiť, ale v 79. min. netrafil z dobrej pozície bránu Kingambo a päť minút pred koncom striedajúci Švajda po prihrávke Matiča prestrelil.

góly: 54. Obert, 74. Muchaya - 37. Cherednychenko

ŽK: Ešek, Petráš

Zostava: Dovičovič - Petráš (65. Lovska), Ešek, Letko, Baksics, Korman (68. Fiala), Obert, Matić, Muchaya, Kingambo (88. Piskla), Dikácz (81. Švajda)

Zdroj: mynovezamky.sme.sk

Tréner Peter LÉRANT: "Pripísali sme si ďalšie víťazstvo proti nepríjemnému súperovi. Zápas mal nadpriemernú kvalitu a dobré tempo. Počas celého priebehu sme herne dominovali, však v prvom polčase vyprodukovali aj niekoľko zbytočných strát lopty, z čoho rýchly súper nebezpečne pohrozil. Gólové šance Muchayu, Kingamba a Dikácza zostali nevyužité. Súper paradoxne udrel po našej štandartnej situácii a následnej taktickej nedisciplinovanosti v rozostavení. Po zmene strán sme si vytvorili ešte väčší tlak s množstvom gólových šancí po pekných kombináciach. Už tradične sme sa v zakončení trápili, ale gólovo uspeli aspoň Obert s Muchayom. Pozitívom je, že sme celý zápas odohrali v dobrom tempe s vysokým pressingom a veľkou ofenzívnou aktivitou. To sa muselo prítomným divákom páčiť."