Do Vráblov sme cestovali so snahou predĺžiť úspešnú sériu v hodovom zápase proti rezerve forunaligistu FC ViON Zl. Moravce. Reprezentačná prestávka mala byť faktorom sťažujúcim náš cieľ. Prvý polčas z našej strany ešte ako tak spĺňal požadované kritériá. Veď súperovi sme strelili tri góly, ale aj dva inkasovali. Vynútená druhopolčasová absencia Muchayu znamenala otupenie nášho ofenzívneho prejavu. V kombinácii s defenzívnymi nedostatkami to znamenalo stratu jednogólového vedenia a napokon až prehru. Čo bolo, bolo. Teraz nás už čaká Gabčíkovo. Mužstvo, ktoré v súťaži ešte neprehralo. Na rade sme tentokrát my, aby sme prerušili sériu súpera a znovu sa vrátili na víťaznú vlnu. 

 III. liga západ, 9. kolo, 08.10.2017 o 14.30 hod.

FC ViON Zl. Moravce - Vráble "B" - FKM NOVÉ ZÁMKY 4:3 (2:3)

góly: 7. Obert, 28. Kingambo, 41. Muchaya

ŽK: Petráš, Baksics 

Zostava: Dovičovič - Petráš, Ešek (K), Letko, Baksics, Korman (90. E. Horáček), Obert, Matić, Muchaya (46. Fiala), Dikácz (28. Lovska, 87. Švajda), Kingambo

Tréner Peter LÉRANT: "V náročnom prostredí to bol zápas plný zvratov s neúspešným koncom pre nás. V prvom polčase sme dvakrát viedli, ale aj tak sme nenašli potrebný kľud. Vyrobili sme veľa individuálnych a taktických chýb. Kvôli zraneniu nenastúpil do druhého dejstva Muchaya, ktorý sa predtým postaral o 2 góly a bol stále nebezpečný. To sa ukázalo ako rozhodujúce, lebo dnes vynikala u oboch mužstiev skôr ofenzívna fáza. Treba uznať, že prvoligisti Sládek a aj traja Brazílčania ukázali individuálnu kvalitu, ktorú sme ťažko bránili. Neboli sme dominantní a väčšina hráčov neodohrala ani svoj priemer. Je pekné byť na čele tabuľky, ale po tejto facke sa musíme vrátiť na zem, poučiť sa z chýb a prístupu. V sobotu sa chceme rehabilitovať proti Gabčíkovu, ktoré ešte neprehralo, máme tak o motiváciu naviac."

 

Foto: Futbaloviny /FB/

0
0
0
s2smodern