Po nevydarenom zápase vo Vrábľoch nás čakal pokus o reštart na víťaznú vlnu. Stála však pred nami prekážka najťažšieho kalibru - mužstvo, ktoré dovtedy neprehralo. Súboj proti nepríjemnému Gabčíkovu sme však zvládli najlepším možným spôsobom a tri body zostali doma.

III. liga západ, 10. kolo, 14.10.2017 o 14.30 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - ŠK 1923 Gabčíkovo 1:0 (1:0)

Domáci privítali v dôležitom zápase tabuľkového suseda. Prítomní diváci od úvodu mohli sledovať aktívny futbal, v ktorom najmä domáci vynikali výborným pohybom. Šance si Novozámčania vytvárali hneď od úvodných minút. Do najväčšej sa dostal v 13. minúte Muchaya, jeho akrobatické zakončenie však zastavil hosťujúci obranca rukou. Nariadený pokutový kop premenil rezolútnou strelou pod brvno Ešek a poslal tak svoj celok do vedenia. Futbalisti FKM aj naďalej pokračovali vo výbornom pohybe a ofenzívnej aktivite. Do dobrej príležitosti sa dostal v 24. minúte Kingambo po dravom prieniku Muchayu, ale zakončil tesne mimo. Rovnako pochodil aj bojovný Lovska, do šatní sa tak išlo za tesného vedenia futbalistov FKM. Hostia v druhom dejstve ožili a začali sa viac tlačiť pred bránku domácich. Do gólových príležitostí sa však dostávali len sporadicky a navyše ich koncovka bola veľmi nepresná. Na konci vyrovnaného druhého polčasu sa hráči Gabčíkova pokúsili ešte o záverečný nápor, ich strely však výborne blokovala domáca obrana. Novozámčania si tak vybojovali dôležité víťazstvo.

Zdroj: Patrik Bujna

gól: 13 min. Ešek /PK/

Zostava: Dovičovič - Petráš, Ešek (K), Piskla, Baksics, Korman, Obert, Lovska (90. Letko), Muchaya (68. Fiala), Matić, Kingambo (84. Švajda)

ŽK: Petráš, Ešek, Švajda

Počet divákov: 340

Tréner Peter LÉRANT: "Po minulotýždňovom zaváhaní sme chceli všetci dokázať, že máme dostatočnú kvalitu nato, aby sme mohli hrať o popredné miesta. To sa nám podarilo, boli sme lepším tímom, a to hlavne v prvom polčase. Vypracovali sme si niekoľko dobrých príležitostí, ale využili sme len jednu, keď súper zakázanou hrou zmaril naše gólové zakončenie. Kapitán Ešek pokutový kop s prehľadom premenil. Bohužiaľ sme nepridali ďalší upokojujúci gól a súper v druhom polčase hrýzol. Museli sme byť pozorní, nechceli sme už tak riskovať smerom dopredu a tým pádom otvoriť strategické priestory. Motiváciou bol aj fakt, že Gabčíkovo ešte neprehralo, o to je toto víťazstvo cennejšie. Podali sme obetavý výkon, takticky na úrovni, za čo si chalani zaslúžia pochvalu. Musíme však zlepšiť efektivitu,aby sme každý zápas nemuseli tŕpnuť a mohli si ho lepšie užiť."