Jesenná časť futbalových súťaží sa chýli ku svojmu záveru. Čo čaká naše družstvá počas aktuálneho víkendu. Situáciu sme mapovali u jednotlivých trénerov.

"A" mužstvo dospelých

Tréner Peter LÉRANT:

„Proti poslednému celku tabuľky ani ja a asi ani nikto iný, nič iné ako víťazstvo neberie. Takéto zápasy však bývajú niekedy zradné, preto sa snažíme mužstvo pripraviť tak, ako by nastupovalo proti jednému z ašpirantov na postup. Bude dôležitá psychika, v žiadnom prípade nemôžeme súpera podceniť. Okrem víťazstva očakávam od tohto zápasu aj to, že sa presadíme výraznejšie strelecky a pobavíme našich fanúšikov pekným a hlavne efektívnym futbalom. Podľa predvádzanej hry a príležitostí, ktoré si v zápasoch vypracujeme, nie sme zďaleka tak efektívni, akoby som si to predstavoval. Práve v tomto stretnutí by sme sa mohli strelecky chytiť, bolo by to pre nás vzpruhou do ďalších duelov, ktoré nás na jeseň ešte čakajú. Príprava na zápas prebehla v poriadku. Okrem dlhodobo zraneného Horáčka, ku ktorému pribudol Dikácz, sú všetci hráči pripravení zasiahnuť do boja.“

Stretnutie FKM Nové Zámky – MFK Topvar Topoľčany sa začína v sobotu 28. októbra o 14.00 na štadióne Ladislava Gancznera.

Starší, mladší dorast

Tréner Norbert ČOKNAY:

„Hráme u tabuľkové suseda a v každom prípade by sme chceli na jeho pôde bodovať. Z Malaciek by sme si chceli odviesť tri prípadne aj štyri body, remíza by sa mohla podariť aj mladším. Ak chceme ísť v tabuľke vyššie, musíme bodovať aj vonku, podľa možnosti naplno. V Karlovej Vsi nám to žiaľ nevyšlo, keď sme zbabrali poslednú dvadsaťminútovku. Teraz máme možnosť na reparát. Ešte stále nás mrzí domáca prehra s Prievidzou (3:4), pričom tieto stratené body sme ešte nedokázali nahradiť v plnej miere zvonku. V predchádzajúcom zápase sa nám zranil obranca Szitás, dlhodobo nám citeľne chýba útočník Szikora. Ostatní hráči by mali byť v sobotu k dispozícii."

Stretnutia ŠK Žolík Malacky – FKM Nové Zámky sa odohrajú v sobotu 28. októbra, starší dorast začína o 10.00 hod., mladší dorast o 12.00 hod.

Starší žiaci

Tréner Alexander LAKI:

„V nedeľu dopoludnia privítame súpera z Bánoviec, proti ktorému by sme chceli každopádne zvíťaziť. Je to určite súper z kategórie zdolateľných. Chceli by sme po neúspechoch konečne doma bodovať naplno. Chlapci sú fyzicky na zápas dobre pripravení, musia už len veriť vo víťazstvo.“

Zápas FKM Nové Zámky – Bánovce nad Bebravou sa hrá v nedeľu 29.10. o 10.00 hod. na štadióne Sihoť.

Mladší žiaci

Tréner Marek KODHAJ:

„ Hráme proti kvalitnému súperovi, proti ktorému to určite nebudeme mať ľahké. Každopádne by sme chceli proti Bánovciam potvrdiť našu dobrú formu a získať tri body.“

Zápas FKM Nové Zámky – Bánovce nad Bebravou sa hrá v nedeľu 29.10. o 12.00 hod. na štadióne Sihoť.

Prípravky U11, U10 aj U9 odohrajú svoje majstrovské zápasy v Šali.

Roman GULIŠ