Uplynulú sobotu sme na domácej pôde privítali posledné Topoľčany. Povinnosť velila zvíťaziť. Mužstvo pristúpilo k zápasu zodpovedne a napokon ho úspešne zvládlo. Teraz už prichádza na rad derby v Šali. Príďte nás povzbudiť, hrá sa v sobotu 4. novembra o 13.30 hod.

III. liga západ, 12. kolo, 28.10.2017 o 14.00 hod.

FKM NOVÉ ZÁMKY - MFK Topvar Topoľčany 4:0 (2:0)

góly: 18. Ešek, 38. Kingambo, 87. Lovska, 89. E. Horáček

Zostava: Dovičovič (51. Juhás) – Baksics, Piskla (70. Letko), Ešek, Petráš – Muchaya (82. E. Horáček), Korman (46. Švajda), Obert, Lovska – Kingambo (65. Fiala), Matić

Po prvej štvrťhodine zostal zápisník spravodajcu o stretnutí prázdny, na hracej ploche sa nič podstatného neudialo. V 17. minúte dostali domáci príležitosť zahrávať trestný kop spoza šestnástky, k lopte sa postavil kapitán Ešek a zatočil ju ponad múr k pravej žrdi Kochanovej brány – 1:0. O niekoľko minút mali podobnú šancu na opačnej strane aj hostia, ale Dovičovičovu bránu neohrozili. V nasledujúcich minútach chýbal hre spád, Novozámčania sa prispôsobili svojmu súperovi, ktorý sa zameral prakticky iba na obranu a deštrukciu. V 37. minúte potiahol loptu po pravej strane Matič a jeho prízemný center zužitkoval Kingambo. O tri minúty na to zahrávali Novozámčania rohový kop, centrovaná lopta našla autora druhého gólu FKM, ale jeho hlavičku brankár hostí Kochan bravúrne zlikvidoval. Záverečné minúty prvého dejstva patrili domácemu stredopoliarovi Obertovi, ktorý najskôr hlavou a potom aj nohou iba tesne minul bránu. V druhom polčase sa obraz hry oproti prvému príliš nezmenil. Domáci mali výraznú územnú prevahu, ale do šancí sa dostávali len ťažko. Po hodine hry si dali hostia takmer vlastný gól, keď ich obranca sa v snahe odvrátiť center, takmer trafil do vlastnej brány. V 63. minúte po Matičovom centri Kingambo v čistej šanci prestrelil bránu. Samotný záver zápasu napokon predsa len priniesol ďalšie góly v bráne hosti, ktorí sa v druhom polčase pred tú domácu ani len nedostali. Tri minúty pred koncom sa rohový kop Lovsku dostal po teči obrancu hostí do brány a v predposlednej minúte to bol striedajúci Eduard Horáček, ktorý vnikol do pokutového územia a elegantne prehodil brankára.

Tréner Peter LÉRANT: "Výsledkovo sme splnili očakávania aj keď sme dva góly dali až v samom závere. V zápase sme sa snažili uplatňovať niektoré nové herné prvky, ktoré nacvičujeme na tréningoch v poslednom období. Boli sme dominantní a predviedli viacero pekných kombinácii. Kvôli náročnému terénu nám chýbala väčšia kvalita a presnosť vo finálnej fáze. Napriek tomu sme strelili štyri pekné góly a zaslúžene vyhrali. Herný priestor dostali takmer všetci hráči z kádra, keďže sa viacerí výkonnostne tlačia do základnej zostavy. To je veľmi pozitívne, a to hlavne v závere sezóny kvôli možným rôznym absenciám. Teraz nás čaká derby v Šali, kde určite chceme uspieť !"

Zdroj: Roman Guliš