Futbal prináša aj bolesť. Niekedy psychickú, ak výkon hráča, či výsledok tímu nie sú podľa predstáv zainteresovaného. Najmä však fyzickú, ktorú prinášajú následky nepríjemných zranení. V týchto dňoch bol hlavným protagonistom takejto situácie náš Miško Fabián, brankár mladšieho dorastu. Na potešenie nás všetkých, so šťastným koncom.

Bežala 43 minúta stretnutia predposledného jesenného kola druhej ligy mladšieho dorastu, na ktoré sme nastúpili v Dubnici n./V. Prízemný center do pokutového územia, brankár Fabián pohotovo reaguje a zmocňuje sa lopty. Toto však súperov hráč z nejakého dôvodu nevníma, resp. správne neodhaduje a dochádza k stretu kolena jeho nohy s brušnou časťou brankára FKM. Prichádza k stavu veľkej bolesti a následnému striedaniu. Poviete si, to k futbalu patrí. Študent Športového gymnázia v Nitre sa však naďalej necíti dobre, prichádzajú prvé príznaky toho, že niečo nemusí byť v poriadku vo vnútornej časti jeho organizmu. Tréner Roman Hausleitner v spolupráci so svojou manželkou Henrietou vykonajú promptné opatrenia za účelom príchodu Rýchlej zdravotnej pomoci. Lekárka po príchode na štadión a vykonaní prvotných úkonov správne odporúča prevoz zraneného do nemocnice v Trenčíne z dôvodu vykonania nevyhnutných vyšetrení. Tak, aby sa potvrdili, resp. vylúčili možné riziká a podozrenia. Službukonajúci lekár však z ťažko pochopiteľných príčin nepovažuje za potrebné vykonať sonografické vyšetrenie. Nasadzuje infúziu na zmiernenie bolesti a umožňuje presun klubovým autobusov naspäť do Nových Zámkov. Liek zaberá, Michal prespí skoro celú cestu, tréner Hausleitner z neho oko nespustí. Napokon úspešne prichádza domov do susedných Nesvád. Po krátkej dobe sa však situácia komplikuje. Opäť nával bolesti. Nasleduje presun do novozámockej nemocnice v sprievode rodičov.

V čase o 22.20 hod. leží na operačnom stole. Tu však už má všetko pod maximálnou kontrolou naslovovzatý odborník MUDr. Daniel HABRMAN. Diagnóza je jasná a nekompromisná - roztrhnutá slezina s hrozbou intenzívneho vnútorného krvácania. Operačný zákrok prebehol úspešne a bez komplikácií. Miško to zvládol !!! Hip - hip hurá !!! Po ťažkom dni zostáva hospitalizovaný na 9. poschodí novozámockej nemocnice. Počas ďalších dní nechýbajú návštevy spoluhráčov, trénera Hausleitnera, generálneho manžéra Petra Kováča, manažéra mládeže Barnabása Ferencziho, či ďalších príbuzných a kamarátov. Rovnako aj povzbudzujúce správy od zástupcov FK Dubnica n./Váhom. Počas návštevy generálneho manžéra FKM oznamuje MUDr. Habrman najpríjemnejšiu správu, akú lekár môže predniesť. Michal sa plnohodnotne vráti do bežného, ale aj športového života. Všetko sa na dobré obrátilo.

Vedenie FKM Nové Zámky vyjadruje v mene všetkých svojich členov a priaznivcov obrovské ĎAKUJEME MUDr. Danielovi HABRMANOVI a celému zdravotníckemu tímu novozámockej nemocnice za príkladnú a odbornú starostlivosť. Teraz je už opäť na rade Miško. Zodpovedná a ničím naunáhlená liečba je zárukou návratu na futbalové trávniky. Miško, trpezlivo Ťa čakáme s otvorenou náručou...

FABIANfkm

Foto: Futbaloviny /FB/